BIEG CHARYTATYWNY „12h Z KORONĄ” DLA ROKSANY

W dniu 14.09.2019r. na Lewitynie, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział  w VII edycji „Biegu Charytatywnego 12h z Koroną”. W tym roku bieg był dedykowany Roksanie, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach. Biegacze zbierali pieniądze na leczenie dziewczynki. Za każde pokonane okrążenie, sponsorzy: Aflofarm Faramacja Polska i Hartman Pabianice, płacili 3 złote. Organizatorem wydarzenia był Klub Biegacza „Korona” Pabianice. Patronatem imprezę objął starosta pabianicki – Krzysztof Habura. W tegorocznym biegu padł rekord frekwencji i przebytych kilometrów. Wzięło udział ponad 800 biegaczy, którzy łącznie przebiegli 7544 okrążenia, co dało około 9,5 tysiąca kilometrów!!!
Nasi uczniowie, przebiegając kolejne kilometry (jedno okrążenie – 1260m), przyczynili się do zbiórki pieniążków. Jesteśmy dumni, że mamy w Szkole uczniów, którzy bezinteresownie chcą pomagać innym!
W biegu charytatywnym, pod opieką p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej, udział wzięli:
1.      Andrzejczak Nina  6b
2.      Florczak Marlena  6b