AKCJA CARITAS „TAK, POMAGAM”

Caritas Archidiecezji Łódzkiej już po raz siedemnasty zorganizowało zbiórkę żywności w marketach i sklepach Archidiecezji Łódzkiej. Zbiórka ta przebiegała pod hasłem „Tak, pomagam”. Wolontariuszki z naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami  stały w Biedronce przy ul. A. Struga Pabianice. Głównym celem akcji było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, zwłaszcza tych o długim terminie przydatności.
Nasze wolontariuszki wykazały się dużym zaangażowaniem, oddaniem , uśmiechem ,pomysłowością i wielkim sercem. Dzięki temu oraz życzliwości   i ofiarności kupującym zebraliśmy w sumie 419 kg. Zebrane produkty zostaną  przekazane podopiecznym PZC i SKC oraz podopiecznym Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas AŁ w postaci paczek żywnościowych dla osób potrzebujących. 70% zebranej żywności pozostaje do dyspozycji grup biorących udział w zbiórce, a 30% zespoły przekazują na potrzeby podopiecznych Caritas AŁ.
Dziękuję bardzo nauczycielom , którzy pomimo wielu swoich zajęć pomogli nam w przeprowadzeniu tej akcji.
Udział w akcji wzięli:
p. M. Pacześ -Górna
p. I. Sokół
p.I. Zakrzewska
p. S.Pelizg
p. M. Bielecka
p. M. Słowik
p. E. Jeż
p. A. Krzysztofik

Wolontariuszki  biorące udział w akcji
·        Lena Baj 5a
·         Daria Baj 5a
·        L. Wojtyniak 5a
·        N. Kozik 5a
·         W. Malesa 5a
·         N. Andrzejczak 6b
·        R. Celińska 6b
·         D. Wolanowska 6b
·         N. Hibner 6b
·        J. Marańda 6a
·        Z. Benedyczuk 6a
·        V. Gliszczyńska  5b
·        W. Chęcińska 5b
·        M. Dzikowska 5b
·        H. Grzeszna 5b
·        P. Leśnik 5b
·        K. Raczyńska

Dziękuję również rodzicom i dzieciom, którzy pomogli nam przewieźć i przenieść produkty z Biedronki do szkoły.
,,Dwa są szczęścia na świecie:
jedno małe - być szczęśliwym,
drugie wielkie - uszczęśliwiać innych ”

Tuwim

tekst i foto: A. Krzysztofik