Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W dniu 05.12.2019 r z  w czasie zebrań i konsultacji  wolontariuszki  Szkolnego Koła Caritas sprzedawały świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które jest realizowane pod hasłem ,,Świeca, która tworzy polską wigilię”. Symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Datki otrzymane w ramach WDPD przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz rodzicom , którzy włączyli się do akcji poprzez zakup świec.
W akcji wzięły udział następujące osoby:
1. Klaudia Raczyńska kl.6b
2. Nina Andrzejczak kl.6b
3. Nikola Hibner kl.6b
4. Zuzanna Benedyczuk kl.6a
5. Dobrosława Wolanowska kl.6b
6. Julia Marańda kl.6a
7. Daria Baj kl.5a
8. Lena Baj kl.5a
9. Natalia Kozik kl.5a
10. Laura Wojtyniak kl. 5a
11. Weronika Malesa kl. 5a
12. Hanna Grzeszna kl. 5a
13. Pola Leśnik kl.5b

Dziękuję naszym wolontariuszkom za wielkie zaangażowanie, oddanie  i towarzyszący im na twarzy uśmiech.

tekst i foto: A. Krzysztofik