Festyn sportowy „Integracja zaczyna się w sercu”

3 grudnia jest Światowym Dniem  Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Szkoła Podstawowa Nr 8 i Szkoła Podstawowa Nr 1, już kolejny raz, zorganizowały festyn sportowy dla dzieci niepełnosprawnych. Uczniowie z pięciu szkół integracyjnych brały udział w następujących konkurencjach sportowych: sztafeta olimpijska, bobsleje, przeciąganie liny, unihokej, olimpijskie kolory. Zawodników podczas zawodów dopingowała 40 osobowa grupa kibiców z każdej szkoły.
A oto uczniowie, którzy reprezentowali  nasza szkołę:
1.      Dywan Dorota kl. 2a
2.      Cieślak Bartosz kl. 1a
3.      Łysiak Aleksander kl. 2a
4.      Wójcik Karolina kl. 3b
5.      Majewski Lenard kl. 1a
6.      Borowiec Bartosz kl. 1a
7.      Szumigaj Katarzyna kl. 2a
8.      Wójtowicz Antoni kl. 2a
9.      Dzikołowska  Nikola kl. 2a

Pomiędzy konkurencjami występowali tancerze i gimnastyczki. Naszą szkołę reprezentowali tancerze z klasy 2a i 3a. Układ przygotowała Pani Magdalena Ściegienka, wychowawczyni klasy 2a.
Nasi tancerze to: Antek Zientala,  Antek Muszyński,  Jakub Sobczak, Krzysiu Minias, Stanisław Drzewiecki, Gracjan Dzikołowski, Maria Królak, Radosław Marunowski. Wszyscy z klasy 2a i Zuzanna Jabłońska z 3a
W konkurencjach sportowych brali również udział kibice naszej szkoły: Amelia Grobelna 1a, Krystian Marunowski 1a, Olga Jagiełło 1b, Dominik Siewiera 1b i Jędrzej Mazepus 1b.
Opiekunkami naszych uczniów były: Dorota Gwiazdowska, Elżbieta Milczarek, Agnieszka Ściegienka, Ewa Zawada, Agnieszka Jaksa, Ania Sobczak i Kamila Siwiaszczyk.

tekst i foto: D. Gwiazdowska/E. Milczarek