PABIANICKA GALA WOLONTARIATU 2019

To ważne święto dla wszystkich, którym nie jest obca idea niesienia pomocy innym. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się 3 grudnia gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Młodzi ludzie ze znanej pabianiczanom grupy „Agrafka” zorganizowali ją już po raz czternasty.
Zaczęła się od inscenizacji, w której za pomocą gestów i gry ciała pokazano naszą różnorodność, ale też to, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się szacunku dla odmienności. Przedstawienie znakomicie wpisywało się w „Randkę z tolerancją”, czyli hasło tegorocznej uroczystości, będącej równocześnie podsumowaniem projektu o tej samej nazwie.
Galę urozmaiciły występy artystyczne (przed publicznością zaprezentowali się m.in. niepełnosprawni z warsztatu terapii zajęciowej i tancerze) oraz loteria z nagrodami. Między szkołami, WTZ i Centrum Seniora odbył się natomiast „pojedynek” na argumenty działań w ramach prowadzonego wolontariatu. Naszą szkołę reprezentowały dwa prężnie działające wolontariaty:
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU prowadzony przez p. Magdalenę Pintera-Wall, CARITAS prowadzony przez p. Agnieszką Krzysztofik.
Po raz kolejny podczas gali wręczone zostały Złote Serca, czyli statuetki dla osób, firm i instytucji, działających na rzecz idei wolontariatu. W tym roku ta wyjątkowa statuetka trafiła również do naszej Pani Dyrektor Ilony Paszkiewicz, która z zaangażowaniem wspiera idee integracji osób niepełnosprawnych oraz szlachetną idee wolontariatu w szkole. Z pełnym zapałem i otwartym sercem pokazuje młodym ludziom jak być lepszym człowiekiem
Podczas Gali podsumowano także konkurs „Barwy wolontariatu”, w którym zostali nagrodzeni najaktywniejsi wolontariusze.
Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" zorganizowało w Łodzi Galę Wolontariatu. Podczas uroczystości podsumowano działania wolontarystyczne, nagrodzono też najbardziej aktywnych społeczników. Bardzo miło nam ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zostali wybrani przez kapitułę konkursową i znaleźli się w pierwszej 10 najbardziej aktywnych wolontariuszy.
Laureatami zostali:
Hanna Grzeszna – uczennica klasy 5A, reprezentująca Szkolne Koło Caritas
Dominik Matusiak – uczeń klasy 5C, reprezentujący Szkolny Klub Wolontariatu

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy

tekst i foto: M. Pintera-Wall