Godzina Kodowania

Organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej Godzina Kodowania to jedna z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie i odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.
Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki, która pomaga rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobywają podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.
Dlatego uczniowie klas II B i II D wybrali się na warsztaty w ramach Godziny Kodowania do siedziby firmy Amazon, gdzie pod okiem trenerów z warszawskiego Centralnego Domu Technologii zgłębiali tajniki kodowania i programowania.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość kodowania offline, programowania w Scratch i robotów Dash. Dodatkową atrakcją okazała się płytka MyKey MyKey, z którą wszyscy spotkali się po raz pierwszy. Śmiechom i wspaniałej zabawie nie było końca. Okazało się, że każdy może odnaleźć podczas Godziny Kodowania coś dla siebie przez co nauka wcale nie była nudna.
Do szkoły uczniowie wrócili z dyplomami i małymi podarunkami od firmy Amazon.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przesyłamy organizatorom tej wspaniałej akcji mnóstwo: -... / ..- / --.. / .. / .- / -.- / ---. / .-- //

tekst i foto: A. Herszel-Pościk