,,Magia Świąt”- Jasełka w wykonaniu klas IIA i IID

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę w klasie, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie z  klas IIA i IID w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii wystawili na scenie Jasełka dla rodziców, dziadków, rówieśników z klas I-III oraz młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola Miejskiego nr 15. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Był święty Józef, Maryja, Trzej Królowie, anioły, diabły, pasterze i dzieci. Scenariusz przedstawienia, muzyka, dekoracja oraz układ taneczny został przygotowany przez p. Magdalenę Ściegienkę i p. Ewelinę Jeż. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a ich zaangażowanie i gra aktorska podbiły serca publiczności. Śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkich, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

tekst i foto: E. Jeż/M. Ściegienka