Szkolna akcja “KLIMAT”

W poniedziałek 4 listopada nasza szkoła włączyła się w „Akcję dla klimatu”. Poprzez wcześniej przygotowane plakaty dotyczące tematyki ochrony środowiska, uczniowie wyrazili swój niepokój o przyszłość naszej planety i skutki globalnego ocieplenia.
Uczniowie na zajęciach uświadomili sobie jakie konsekwencje niesie zmiana klimatu dla nas ludzi, dla zwierząt, roślin i dla samej Ziemi. Przypomnieli sobie, jak w prosty sposób mogą dbać o środowisko… Jak wiele zależy od nich samych…
Ponadto w tym dniu na terenie szkoły ukryte zostały zagadki dotyczące wiedzy o klimacie. Uczniowie mieli za zadanie je odnaleźć i udzielić poprawnych odpowiedzi.
Zmiany klimatyczne dotykają wszystkich ludzi, dlatego od najmłodszych lat należy tłumaczyć dzieciom, że mamy wpływ na środowisko i tylko dzięki nam może zmienić się katastrofalna sytuacja w świecie. Udział w akcji był dla uczniów niezapomnianą lekcją ekologii, na której mogli bardziej skupić się nad zagadnieniami zmian klimatu na świecie i ich drastycznymi skutkami mogącymi doprowadzić do katastrofy klimatycznej, pokazać swoją troskę o klimat oraz obawę o przyszłość Ziemi.

tekst i foto: M. Pintera-Wall