Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania (European Code Week) to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską.
Akcja ta, realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu pokazanie, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie czy komunikacji.
W tym roku, 5-20 października, uczniowie naszej szkoły (klasa IIB oraz szkolne koło komputerowe) również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Podczas zajęć rozwijali swoje kompetencje cyfrowe, korzystając z różnych aplikacji, ale przede wszystkim programowali roboty Dash i Dot.
Nauce towarzyszyła dobra zabawa i wielkie emocje, ponieważ roboty rozegrały mecz piłki nożnej, uczyły poruszać się z umieszczonymi na głowach kubkami, zmieniły się w kelnerów, a nawet wzięły udział w lekcji przyrody, podczas której wcieliły się w zwierzęta prowadzące dzienny i nocny tryb życia.
Mali informatycy obecnie biorą udział w międzynarodowym konkursie Wonder League Robotics Competition, dzielnie realizując kolejne zadania wyznaczone przez organizatorów. A już niedługo… tydzień robotyki, czyli czas na realizację niesamowitych robotycznych pomysłów.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk