Miejski Konkurs Czytelniczy dla klas III „Spotkanie z lekturą”

W środę 13 listopada 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne do XIII Miejskiego Konkursu Czytelniczego dla klas III „Spotkanie z lekturą”. Jego celem było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i doskonalenie umiejętności samodzielnej pracy oraz współdziałania w grupie. Tematem tegorocznego konkursu była książka Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia”. Spośród 9 chętnych wyłonione zostały 3 osoby ze szkoły, które zdobyły największą liczbę punktów w teście znajomości lektury. Kolejnym etapem były przygotowania do konkursu miejskiego pod kierunkiem p. Katarzyny Janiszewskiej. Hanna Duma, Maja Kielan i Anna Kolasińska reprezentowały szkołę w finale miejskim, który odbył się 26 listopada 2019r w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach. Dziewczęta, spośród 11 pabianickich szkół wywalczyły III miejsce z wynikiem 40 punktów. Wśród zadań konkursowych były: praca z tekstem, korzystanie ze źródeł informacji, współdziałanie w zespole, wykorzystanie umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej.
Laureatkom konkursu gratulujemy osiągniętego sukcesu!

tekst i foto: K. Janiszewska