Jak się chronić przed bakteriami? Lekcja w klasie II d

W dniu 9.10.2019r. uczniowie klasy IId mieli zaszczyt gościć mamę Ani, Panią Agnieszkę Jeżewską, która z wykształcenia jest mikrobiologiem. Wizyta była nawiązaniem współpracy w ramach doradztwa zawodowego.
Pani Agnieszka na co dzień pracuje w laboratorium medycznym, gdzie zajmuje się badaniem materiałów pochodzących od pacjentów pod względem bakteriologicznym, wirusologicznym oraz mikologicznym.
Uczniowie mieli okazję poznać jak wyglądają bakterie, gdzie występują, co powodują i jak się chronić przed nimi. Zobaczyły jak wyglądają płytki mikrobiologiczne z hodowlami bakterii oraz płytki antybiogramowe (badanie wrażliwości bakterii na antybiotyki). Dzieci bardzo aktywnie i żywiołowo uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie otrzymały od Pani Agnieszki niespodzianki.
Dziękujemy bardzo mamie Ani za tak cenne wiadomości jakie nam przekazała. Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie.

tekst i foto: E. Jeż