Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie od 2002r. Ten Sympatyczny powiernik dziecięcych sekretów ma swoją historię. Dokładnie 117 lat temu prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a informacja o tym wydarzeniu ukazała się w formie zabawnej grafiki w jednej z amerykańskich gazet.
Pewien producent zabawek postanowił wykorzystać popularność historii i stworzył nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.
Dziś słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów.
Jak co roku w naszej szkole najmłodsze klasy wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dlatego tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać misie małe i duże. W tym roku tematem przewodnim była urocza postać misia Paddingtona.
Z tej okazji uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję posłuchać i obejrzeć misiowe bajki. Wykonali także misiowe opaski na głowę, misiowe portrety i misiowe rzeźby z pomarańczy. Nie zabrakło też „kanapek na czarną godzinę”, koniecznie z marmoladą pomarańczową.
Poza tym dzieci mogły spróbować swoich sił w rozkodowywaniu ukrytych obrazków i zatańczyć misiowe tańce. Nawet nasze szkolne roboty Dash na ten dzień zamieniły się w misie i przemierzały Londyn śladami misia Paddingtona. Zabawom i śmiechom tego dnia nie było końca. Wszak towarzyszyli nam nasi najlepsi pluszowi przyjaciele, ponieważ jak wiadomo nie od dziś, „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.”

tekst i foto: A. Herszel-Pościk