XII Mini Paraolimpiada

W dniu 7.11.2019r, w Przedszkolu Miejskim nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, odbyła się XII Mini Paraolimpiada. Wzięły w niej udział reprezentacje pabianickich przedszkoli i szkół integracyjnych.
Na początku dzieci zapoznały się z symbolami olimpijskimi i zaprezentowały ilustrację ruchową wiersza lub piosenki o tematyce sportowej. W drugiej części zawodnicy brali udział w wielu konkurencjach sportowo - integracyjnych, podczas których musieli wykazać się refleksem, celnością i zwinnością. Zabawy i  radości było co niemiara.
Reprezentacja naszej Szkoły, pod kierunkiem p. E. Milczarek i p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w następującym składzie:
-  Iga Burchard  2a
-  Natan Krawczyk 2b
-  Kacper Kubiak  2b
-  Alan Malczenko  2b
-  Lenard Majewski  1a

Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje okazało się, że zespół SP16  zajął IV miejsce. Na zakończenie uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale i drobne upominki oraz piękną książkę i TWISTCAR dla szkoły.

tekst i foto: D. Gwiazdowska