Światowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

,,Młody człowieku! To nie zabawa - masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia”

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!
Kolor niebieski połączył wszystkich celebrujących ten dzień na świecie i my również zaangażowaliśmy się w globalną akcję UNICEF.
Akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole a ich było co nie miara m.in.: wystawy plakatów przygotowanych przez uczniów dotyczące prawa dziecka, prezentacje multimedialne tematyką związane z tym ważnym dniem, quizy, krzyżówki, historyjki obrazkowe a nawet niebieskie balony.
Podejmowane przez nas działania miały na celu czczenie tego ważnego dnia, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
To był wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

tekst i foto: M. Pintera-Wall