Ślubowanie klas 1

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie złożyli niedawno uczniowie klas pierwszych.
Uroczystość odbyła się 10 października 2019r. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali to, czego nauczyli  się przez pierwszy miesiąc pobytu w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor Ilonę Paszkiewicz i tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do klas, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawców.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością uczniowie starszych klas:
·         Oliwia i Nikola Okruszek z klasy 5d, które wcieliły się w role prowadzących
·         Wiktor Gruszczyński z klasy 6b – werblista
·         Piotr Winnicki z klasy 6a – pianino
·         Kaja Stępińska z klasy 5b – wiolonczela
·         Pola Leśnik z klasy 5b – flet
·         Lena Okrojek, Alicja Krzykowska, Aleksander Świątczak – sztandar szkoły (przygotowanie – pan Krzysztof Snochowski)
·         Abigail Jaros z klasy 3b – śpiew

Nad oprawą muzyczną czuwała pani Wioletta Sobieraj, natomiast cała uroczystość przygotowana została przez wychowawców klas pierwszych: Agnieszkę Jaksę, Annę Sobczak, Joannę Wiktor i Justynę Strzelec.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

tekst i foto: A. Sobczak