Rocznica ataku Związku Sowieckiego na Polskę

W środę 18 września w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 80 rocznicy ataku Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 r. oraz Dnia Sybiraka. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00. Przed tablicą poświęconą Sybirakom ustawiły się poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 16, Pabianickiego Koła Związku Sybiraków oraz Łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków. Przybyłych gości i uczniów klas 6A i 6B przywitała dyrektor szkoły p. Ilona Paszkiewicz.
Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 6B. Opiekunami młodzieży byli: p. Wioletta Sobieraj, p. Ewa Zawada i p. Andrzej Pasiński. Następnie głos w imieniu Sybiraków zabrał Prezes Łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków Pan Stanisław Jurkin oraz Sekretarz Starostwa Powiatowego w Pabianicach Pan Jacek Barasiński.
Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty przed tablicą Sybiraków.

tekst i foto: A. Pasiński