Randka z Tolerancją

W dniu 15.11.2019r. wolontariusze Szkolnego Kola Caritas oraz 16 uczniów klasy 6a biorących udział  w projekcie ,,Randka z Tolerancją” pod opieką p. Agnieszki Krzysztofik i p. Małgorzaty Pacześ –Górnej oraz  p. Magdaleny Pintery  wzięli  udział  w happeningu ,,Budujemy Mosty Tolerancji”  z okazji Dnia Tolerancji. W godz. 13.00 - 13.45 na Starym Rynku spotkali się wolontariusze, koordynatorzy/nauczyciele z przyniesionymi przez siebie kartkami z krótkimi tekstami: co można  zrobić, aby być tolerancyjnym, jakie działania są wyrazem akceptacji dla innych. Wszyscy zgromadzeni na placu, trzymając parami kartki w górze z ułożonymi przez siebie hasłami zbudowali most . Przeszli pod nim wolontariusze, goście z Randek  wraz z osobami niepełnosprawnymi oraz  seniorzy ,dzieci i młodzież. Z wydarzenia był nagrany filmik, którego premiera odbędzie się podczas gali, na  którą również się wybieramy:).
Działanie realizowane było w ramach XIV Pabianickich Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz projektu RANDKA Z TOLERANCJĄ.

tekst i foto: A. Krzysztofik