XX wrześniowy bieg przełajowy

20.09.2019r., w Parku Wolności, odbył się jubileuszowy XX Wrześniowy Bieg Przełajowy, będącym jednocześnie Mistrzostwami Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. Bieg Wrześniowy patronatem objął Starosta Powiatu Pabianickiego.
               Tradycyjnie zawody  rozpoczęły się od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem żołnierzy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. W biegu wzięło udział 424 zawodników, w 4 kategoriach wiekowych.
Naszą Szkołę, pod kierunkiem p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej, reprezentowały:
·         Nina Andrzejczak  6b
·         Julia Chmielewska  6a
·         Magda Janiak 6a
·         Emilia Sychnaik  6a
·         Nikola Okruszek  5d
·         Oliwia Okruszek  5d

Drużynowo, Szkoła Podstawowa nr 16  zajęła IV miejsce w Powiecie, i jednocześnie indywidualnie, nasza najlepsza zawodniczka – Magda Janiak – zajęła IV miejsce w Powiecie awansując tym samym do Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się 25 września w Uniejowie.
GRATULACJE!!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska