Wycieczka klas III do Warszawy

8 października 2019r. klasy trzecie były na wycieczce w Warszawie. Mimo nie najlepszej aury, udało nam się zrealizować program i uciec przed deszczem do Centrum Nauki Kopernik. W stolicy zwiedziliśmy ciekawe miejsca, które przykuwają uwagę turystów.
               Pierwszym punktem był Grób Nieznanego Żołnierza. Tam uczniowie mogli obserwować zmianę warty. Następnie widzieliśmy: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski  oraz Krakowskie Przedmieście, gdzie zakupiliśmy pamiątki.
Ze Starego Miasta udaliśmy się na Stadion Narodowy, który wzbudził w uczniach największy entuzjazm. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta w tym miejscu była spełnieniem marzeń. Wraz z przewodnikiem szliśmy „trasą piłkarza”, siedzieliśmy na trybunach oraz zeszliśmy na główną płytę boiska. Byliśmy w szatni piłkarzy  oraz gabinetach odnowy biologicznej i centrum konferencyjnym.
                 Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki okazało się  Centrum Nauki Kopernik, które było naszym ostatnim punktem programu. Mieliśmy okazję dokonać  tam wielu doświadczeń naukowych, poznać mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń  oraz wszechświata.                  Mimo niskiej temperatury, wycieczka do Warszawy była udana.  Zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć w ciekawych miejscach, które mieliśmy okazję zobaczyć

tekst i foto: K. Janiszewska