80. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki

W dniu 9 lutego br. poczet sztandarowy Pabianickiego Koła  Związku Sybiraków, w asyście uczniów klas szóstych: Kacpra Pietrzaka, Wiktora Gruszczyńskiego (6B), Leny Okrojek, Alicji Krzykowskiej, Jessiki Rózgi, Julii Chmielewskiej, wziął udział we Mszy Świętej w kościele Najświętszej Marii Panny Różańcowej sprawowanej w intencji Sybiraków w 80. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki rozpoczętej 10 lutego 1940 r. Opiekę nad uczniami pełnił pan Krzysztof Snochowski.
Po uroczystościach grupa uczniów 5C i 6A zaprezentowała w sali domu parafialnego okolicznościowy program słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia. Pod okiem pań Wioletty Sobieraj, Marzenny Bieleckiej i pana Andrzeja Pasińskiego swoje umiejętności zaprezentowali: Julia Holwek (5C), Emilia Sychniak, Jessika Rózga, Zuzanna Benedyczuk, Alicja Krzykowska, Gloria Klimczak, Lena Okrojek, Julia Chmielewska (6A)

tekst i foto: A. Pasiński
dzieci śpiewają