Ach co to był za dzień :) Drzwi Otwarte w SP16

Dnia 13.02.2020 w Naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości witała pani dyrektor Ilona Paszkiewicz. W tym roku szkolnym Drzwi Otwarte odbywały się pod hasłem „Podróż z SP16”. Na ten jeden wyjątkowy dzień Nasza szkoła przemieniła się w Magiczny Dworzec Kolejowy, skąd pociągi co minutę odjeżdżały w kierunki całej Polski. Mogliśmy więc mieć okazję zobaczyć Stolice Polski, piękne Pomorze, urocze Podhale, „Perłę północy”, bo tak nazywany jest Toruń, Gdańsk, Gdynię i Sopot czyli Trójmiasto, a także rożne inne ciekawe i wyjątkowe miasta Polski. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji: były tańce, zagadki, rebusy, gry edukacyjne i zabawy sportowe, pokazy ciekawych doświadczeń, warsztaty plastyczne.
Dzieci korzystały także z bogato wyposażonej sali zabaw, sali gimnastycznej, „Wyspa Radości”- sali świetlicowej oraz pracowni terapii pedagogicznej i integracji sensorycznej. Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne.
Atrakcji nie było końca, a na zmęczonych czekała kawiarenka, słynny WARS, gdzie serwowano przepyszne smakołyki. Mieliśmy wielu gości, którzy z uśmiechem na ustach korzystali z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły.
Dla rodziców „Drzwi Otwarte” były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami, pedagogami szkolnymi, psychologiem oraz wychowawcami świetlicy.
Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą Naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!
To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

tekst i foto: M. Pintera-Wall