Dzień Ziemi 2020

Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku.
Dzień Ziemi (Earth Day) obchodzony jest obecnie aż w 192 krajach świata. Jego inicjatorem był John McConell, który swoją propozycję przedstawił w 1969 roku na jednej z konferencji UNESCO.
Nie mamy z nią kontaktu. Beton, beton, dom, dom.
A przecież to ona nas odżywia, to ona jest nam potrzebna, a nie my jej. Ziemia. Matka.
22 kwietnia, od 1970, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ten wyjątkowy dzień przypomina nam o tym, że powinniśmy szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy. A raczej rzadko zastawiamy się nad tym na co dzień.
Dlatego postanowiliśmy uczcić do ważne święto i zachęcić wszystkich uczniów do przyłączania się do akcji promującej postawy ekologiczne.
„Ziemia naszym domem, więc dbajmy o nią” – to  było nasze  hasło.
Do dnia 24 kwietnia można było wysyłać zdjęcia przygotowanych przez uczniów prac. Technika była dowolna, liczyła się kreatywność i dobre chęci.  Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów. Swoje prace nadesłali m.in.:
Mateusz Knop 1B, Jędrek Mazepus 1B, Antoś Walczak 1B, Nikola Szerffel 3B, Maja Maras 3C,Natalia Kozik 5A, Oliwia Okruszek 5B, Nikola Okruszek 5D.
Anna Pęczak 5C.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy J
Ponadto każdy z nas mógł wykonać dodatkowe EKO-ZADANIA i obejrzeć filmiki na serwisie youtube:
Edukacja Ekologiczna - Strażnicy Ziemi
Dzień Ziemi - jak dbać o naszą planetę?
Ekologiczny dom - bajka edukacyjna

tekst i foto: M. Pintera-Wall