Anioł Dobroci

Na wspaniały pomysł wpadła klasa III A z naszej szkoły. Wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Magdaleną Ściegienką postanowili pomóc dzieciom z Domu Dziecka w Pabianicach. Z inicjatywy mamy ucznia z naszej klasy Pani Elżbiety Wójtowicz-Roszko zorganizowaliśmy w naszej klasie akcję charytatywną, której celem było spełnienie malutkich, cichutkich marzeń podopiecznych. Każda wpłacona kwota była wyjątkowo ważna. Zebraliśmy w sumie 1235 zł.  Zebrane środki pozwoliły na zakup prezentów dla wszystkich dzieci z Domu Dziecka przy ul. Sejmowej. Przygotowaliśmy 24 paczki z prezentami. Udało się również wygospodarować środki na zakup, klocków – wafli, dla najmłodszych. Szczególnie dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i włączyli się organizacyjnie do akcji charytatywnej, robili zakupy, pakowali prezenty, szykowali przywieszki. 21 grudnia uczniowie III A w czapkach Świętego Mikołaja dostarczyli prezenty przekazując je na ręce Pani Dyrektor Domu Dziecka. Pani Dyrektor nie kryła wzruszenia. W ramach podziękowania  w imieniu dzieci machających przez okno przekazała nam ręcznie robionego Anioła Dobroci. Akcja ta, prócz niesienia konkretnej rzeczowej pomocy, miała również na celu rozwinięcie u dzieci wrażliwości i opiekuńczości. Udział w akcji charytatywnej pokazał uczniom z naszej klasy, że możemy pomóc, aby w ten szczególny świąteczny czas  również dzieci z pabianickiego Domu Dziecka odczuły radość świąt!

tekst i foto: M. Ściegienka
dzieci podczas akcji