Czytam z klasą – lekturki spod chmurki

Klasa II d w roku szkolnym 2020 / 2021 wraz z wychowawcą, p. Justyną Strzelec, realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny i jednocześnie innowację pedagogiczną pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, edycja II ekologiczna, pod honorowym patronatem portalu Niezbędnik Nauczyciela, oraz wydawnictwa MAC Edukacja.
            Jest nam bardzo miło ogłosić, iż z sukcesem zakończyliśmy już pierwszy, jesienny etap projektu pt. „Mała Chmurka w krainie drzew”, trwający od 23.09.2020 do 21.12.2020 i otrzymaliśmy stosowne potwierdzenie. Obecnie realizujemy etap drugi, a przed nami jeszcze trzecia część tego całorocznego przedsięwzięcia.
            Celem projektu jest między innymi rozbudzanie ciekawości literackiej wśród uczniów, rozwijanie aktywności czytelniczej, współpraca i integracja placówek oświatowych z całego kraju, oraz zagranicznych, czy wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczo – ekologicznym.
            Uczniowie klasy II d bardzo chętnie i z zaangażowaniem brali udział w zadaniach projektowych, zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i nauczania zdalnego. Poniżej krótka relacja fotograficzna z przedsięwzięcia.

tekst i foto: J. Strzelec
rysunek