Kartka świąteczna dla seniora

Klasa 2d ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach, wspólnie z wychowawcą p. Justyną Strzelec, pamiętają o osobach starszych, samotnych i chorych. W ramach wolontariatu i współpracy z pabianickim Domem Pomocy Społecznej, uczniowie przygotowali dla Seniorów samodzielnie wykonane kartki świąteczne, pełne życzeń zdrowia, wytrwałości i siły, a także wszelkiego dobra i pomyślności nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ale też w nadchodzącym roku 2021. Ponieważ ze względu na pandemię nie możemy zorganizować w tym roku spotkania uczniów z pensjonariuszami DPSu, kartki zostały przesłane drogą pocztową, w formie paczki - prezentu świątecznego. Bardzo chcielibyśmy, by na twarzach naszych Seniorów zagościł uśmiech i radość oraz by poczuli się Oni wyjątkowo.

tekst i foto: J. Strzelec