„Pamięć drobinek”- czyli lekcja historii w IIIB

Chociaż uwięzieni w swoich domach, uczniowie klasy IIIB rozmawiają o uczuciach i emocjach, które nas otaczają. Tym razem spotkanie z historią Polski, a właściwie jednym, z jej trudnych w dziejach, fragmencie.
19 kwietnia minęła 78 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Dlatego dzisiaj nasze lekcje skupione były wokół książki „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej.
Poznaliśmy niezwykły świat mikroskopijnych mieszkańców Dębu, który nagle przestał istnieć. Drobinki zostały zmuszone do ucieczki. Jednak Dąb, który był ich dotychczasowym schronieniem nie zapomniał o nich i ich historii. Szumem liści przypominał ludziom, że to właśnie tutaj żyły niezwykłe stworzenia, które wielką miłością otaczały las i zwierzęta.
Na koniec zajęć wykonaliśmy żonkile, symbol niezwykłych i pełnych odwagi chwil z 1943 roku.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
uczniowie 3b