Dzień Dziecka z mundurowym akcentem

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy :)
W tym wyjątkowym dniu punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się mundurowy Dzień Dziecka. Każda klasa miała swoje „5 minut”. Cel był jeden – umilić dzieciom ich święto. Uczniowie nie kryli zachwytu, chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie sprzętu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wydzielone części radiowozu, służące do przewozu osób zatrzymanych. Funkcjonariusze Policji wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej dostarczyli najmłodszym wielu niezapomnianych wrażeń. Funkcjonariusze celebrowali Dzień Dziecka razem z uczniami naszej szkoły w niezapomniany sposób. Radości dzieci nie było końca.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym mogliśmy zorganizować wspólna zabawę.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
dzień dziecka