Z eTwinning w „Dobry start”

Już w tamtym roku szkolnym uczniowie klasy IIIB rozpoczęli swoją przygodę z eTwinning. Udało im się zdobyć Krajową Odznakę Jakości w projekcie „Znajdźmy wspólny język…ojczysty”.
W tym roku powrót do szkoły klasa IIB rozpoczęła kolejnym projektem, którego celem  wspólnych działań było zachęcenie i motywowanie dzieci do podejmowania obowiązków szkolnych oraz uświadomienie im ich mocnych stron. Zadania projektowe rozwijały empatię, wrażliwość i kreatywność dziecięcą.Podczas pracy w projekcie „Dobry Start” dzieci nawiązały współpracę z klasami w Tarnobrzegu, Krakowie, Rzeszowie, Sosnowcu i Rudnany(Słowacja). Wspólnie nagrały własną wersję książki Petera H. Reynoldsa „The Dot”, dopisały jej dalszą część, wykonały kropkowe klasowe zasady i stworzyły galerię kropek narysowanych przez znanych mieszkańców swoich miejscowości. Uczniowie opowiadali także o swoich pasjach korzystając z Flipgrid. Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez współpracy z rodzicami, którzy służyli nie tylko wsparciem technicznym, ale przede wszystkim dodawali otuchy zwłaszcza podczas wypowiedzi przed kamerą.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk