Międzynarodowy projekt eTwinning: SPRING IN MY COUNTRY – Wiosna w moim

Klasa 2d wraz z wychowawcą, p. Justyną Strzelec, wzięła w maju udział w międzynarodowym projekcie eTwinning o nazwie „Spring in my country”, czyli „Wiosna w moim kraju”. Projekt miał na celu realizację treści z zakresu edukacji przyrodniczej, plastycznej, muzycznej oraz językowej, na temat rozwijającego się życia roślin i zwierząt wiosną, zapoznanie się z cyklami życia niektórych, wybranych gatunków, poszerzenie słownika uczniów o nazwy roślin, kwiatów i zwierząt aktywnych wiosną w różnych językach, oraz zapoznanie się ze zwierzętami, które budzą się ze snu zimowego, lub wracają z ciepłych krajów.
            W projekcie wzięli udział uczniowie z wielu krajów Europy i Azji, m.in. Turcji, Rumunii, Armenii, Litwy, Portugalii, Szwecji Jordanii czy Pakistanu, którzy za pomocą różnorodnych platform internetowych zintegrowali się ze sobą, poznali swoje państwa, zwyczaje, uczyli nawzajem i wspólnie rozwiązywali quizy, zagadki, zadania o wiośnie. Powstało mnóstwo materiałów projektowych, książeczek multimedialnych, prac plastyczno – technicznych, zadań interaktywnych, prezentacji, oraz nasz klasowy blog. Poszukując wiosny w naszym otoczeniu zrobiliśmy bardzo dużo zdjęć, nakręciliśmy filmy, tańczyliśmy i naśladowaliśmy zwierzęta. Celebrowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień eTwinning, 9 maja, Międzynarodowy Dzień Pszczół, oraz Dzień Bociana. Projekt realizowany był w języku angielskim, nauczyliśmy się więc wielu nowych słów związanych tematycznie z wiosną. Obecnie projekt jest na etapie ewaluacji i podsumowań, będziemy walczyć o kolejną Krajową Odznakę Jakości eTwinning, oraz, w następnym etapie, o Odznakę Międzynarodową. Projekt trwał przez jeden miesiąc, w maju 2021.
W linku, można zobaczyć efekty naszych działań.

tekst i foto: J. Strzelec