Finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych

W dniu 29.09.2020r., w Powiatowym Centrum  Sportu w Bełchatowie, odbył się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada).  W zawodach brali udział reprezentanci poszczególnych powiatów województwa łódzkiego. Młodsi uczniowie mieli do przebiegnięcia około 1000m, a najstarsi chłopcy 1600m. Każda kategoria liczyła około 70 zawodników.
Przed rozpoczęciem biegów odbyła się krótka uroczystość –  wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego 2020/2021 oraz  podsumowanie zeszłorocznego współzawodnictwa sportowego w województwie łódzkim. Powiat Pabianicki zajął IV miejsce. Puchar za to osiągnięcie odebrał koordynator sportowych zawodów na szczeblu powiatowym – p. Wiesław Dobiech.
W drużynie reprezentującej powiat pabianicki wystąpiło po 5 najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej. Uczennica naszej szkoły SP16 – Nina Andrzejczak kl.7b.  wystąpiła w Igrzyskach Dzieci i uzyskała bardzo dobry wynik 4:12:00, zajmując jednocześnie 27 miejsce – najwyższą lokatę wśród dziewcząt reprezentujących nasz powiat.
GRATULUJEMY  I  ŻYCZYMY  DALSZYCH  SUKCESÓW  SPORTOWYCH!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska
podium