Innowacja pedagogiczna „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Pod koniec marca klasa II d wraz z wychowawcą, p. Justyną Strzelec, zrealizowała i ukończyła drugi z trzech modułów międzynarodowego projektu czytelniczo – ekologicznego pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, który realizujemy w formie innowacji pedagogicznej. Realizowana część, oprócz promowania i upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, skupiła się na zagadnieniach o tematyce zimowej – poznaliśmy bliżej zwierzęta dalekiej Grenlandii, ich wygląd, zwyczaje i tryb życia, a także na ważnych tematach związanych z ekologią, zanieczyszczaniem powietrza poprzez masowe palenie w piecach, oraz na globalnym ociepleniu i topnieniu lodowców. Jako klasa eko, bardzo dobrze odnaleźliśmy się w tej tematyce i z niecierpliwością czekamy na zadania modułowe ostatniej, trzeciej części naszego projektu.

Poniżej prezentujemy certyfikat ukończenia modułu drugiego, oraz krótką dokumentację naszych działań.

tekst i foto: J. Strzelec
uczniowie klasy 2d