Kampania "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Celem kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" jest budowanie świata wolnego od przemocy oraz świata bezpiecznego i zapewniającego prawidłowy rozwój.
Organizatorem akcji w Pabianicach jest Grupa Wolontarystyczna "AGRAFKA", która wraz z innymi organizacjami, instytucjami i placówkami pracującymi z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami będzie budować świadome postawy wobec przemocy i uczyć, jak jej przeciwdziałać.
Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women’s World Summit Foundation, która co roku prezentuje raport z prowadzonych działań przed Organizacją Narodów Zjednoczonych. Na poziomie ogólnopolskim organizatorem kampanii jest Fundacja po DRUGIE.
Nasza szkoła także przyłączyła się to tej ważnej akcji. W tym czasie realizowaliśmy rożne działania edukacyjne i profilaktyczne, których motywem przewodnim było budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwianie uczniów i wyposażanie ich w narzędzia niezbędne do właściwego reagowania na przemoc oraz szukania pomocy. Nie jesteśmy obojętni na przemoc, więc, gdy jest okazja podejmujemy działania, które pokazują, że mówimy STOP wszelkim przejawom agresji.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

tekst: M. Pintera-Wall
akcja stop przemocy