Konkurs „Lato w mieście z Eco Studio”

Spłacić Ziemi bądźmy w stanie EKO raty za mieszkanie!
To hasło poświęcało Kołu Przyrodniczemu „Młodzi Ekolodzy”.

Młodzi Ekolodzy ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach z klasy 3d – Oliwia Matusiak, Jakub Niciak, Gabriela Niska, Oliwier Oleszko, Bartłomiej Skiba, Julia Sobczak oraz Filip Stanek przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Lato w mieście z Eco Studio” przygotowanego przez firmę Electro-System Organizacja Odzysku, wspólnie z ambasadorami Kingą Sawczuk i Kubą Adamiakiem – gwiazdami młodego pokolenia, pod Honorowym Patronatem Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sposobów postępowania z nim oraz wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi.
Uczniowie przygotowali film poruszający tematykę elektroodpadów, który zajął 4 miejsce!!!! otrzymując nagrodę rzeczową - tablet z edukacyjnymi materiałami wideo (e-lekcjami przyrody). Naszych Laureatów odwiedzą ambasadorzy projektu Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak, którzy zorganizują na terenie szkoły spotkanie edukacyjne „Lato w mieście z Eco Studio” połączone z atrakcjami plenerowymi.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Sławomira Stanka za pomoc i ogromne zaangażowanie podczas nagrywania filmu konkursowego.
Zamieszczamy link do filmiku jaki przygotowali laureaci 4 miejsca w konkursie Electro-System Organizacja Odzysku – „Lato w mieście z Eco Studio”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

tekst i foto: E. Jeż
uczniowie