Lektura nie musi być straszna!

Właśnie takim zdaniem można określić obserwowaną radość z czytania oraz zaangażowanie okazane przez dzieci - uczniów klasy 3d, podczas omawiania zdalnie lektury „Sposób na Elfa” autorstwa Pana Marcina Pałasza.
Książka najwyraźniej zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Każdy uczeń zagłębił się w opowiedzianej historii jakby sam w niej uczestniczył. Podczas omawiania lektury, dzieci z wypiekami na twarzach opowiadały i przypominały sobie nawzajem śmieszne i zabawne perypetie psa Elfa oraz historie wszystkich innych bohaterów.
Udało nam się również skontaktować z autorem „Sposobu na Elfa”. Pan Marcin był zaskoczony faktem, że dzieci tak pozytywnie zareagowały na przeczytaną lekturę. Przesłane do Pana Marcina prace graficzne również zostały gorąco przyjęte. W zamian otrzymaliśmy miłe słowa skierowane w naszą stronę oraz zdjęcia autora i głównego bohatera Elfa.
Poniżej mała galeria prac, których inspiracją były historie opisane w przerabianej lekturze.

tekst i foto: E. Jeż
prace dzieci