Święto Patrona Szkoły

Pierwszy krok do zrzucenia niewoli
to odważyć się być wolnym,
pierwszy krok do zwycięstwa
- poznać się na własnej sile.

T. Kościuszko

Dnia 28 października w naszej szkole odbyły się „Tadeuszki”- święto patrona naszej szkoły.
Na terenie szkoły ukryte zostały pytania dotyczące faktów z życia Tadeusza Kościuszki. Zagadki miały na celu upowszechnienie i utrwalenie wiedzy uczniów o Tadeuszu Kościuszce. Uczniowie mieli za zadanie je odnaleźć i udzielić poprawnych odpowiedzi. Ponadto każda klasa zgłaszała się do biblioteki szkolnej, gdzie czekała na nich zaszyfrowaną informację dotyczącą naszego patrona. Zadaniem każdej klasy było odkodować wiadomość ukrytą w zadaniu. W tym wyjątkowym dniu na korytarzu szkolnym można było podziwiać przygotowane przez uczniów prace plastyczne przedstawiające podobiznę Tadeusza Kościuszki. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację naszego święta.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
święto patrona szkoły