XV PABIANICKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA 2020

3 grudnia (środa) w godz. 16 - 17.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyła się uroczysta XV Gala Wolontariatu organizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Transmisję można było obejrzeć online na Facebooku Grupy Wolontarystycznej Agrafka.
- Pragniemy, aby w tym jednym dniu w roku została pokazana praca społeczników, którzy bez wynagrodzenia każdego dnia niosą serce w swoich dłoniach. Bo każdy z nas może stać się bohaterem. Hasło tegorocznej gali to: Jestem WOLONTARIUSZEM, a jaka jest Twoja SUPERMOC? - mówi Agnieszka Jaksa, szefowa Agrafki.
Podczas transmisji online z gali kilka słów do wolontariuszy przekazał Jurek Owsiak, który specjalnie na tę okazję przygotował nagranie. Były też życzenia od znanych gości takich jak Tomasz Schimscheiner, Teresa Dzielska, Jakub Wieczorek, Wojciech Solarz, zespół Normalsi i Kasia Popowska).
Nagrodzeni Złotymi Sercami:
Wręczono pięć Złotych Serc 2020 dla osób, firm i instytucji wspierających pabianickich wolontariuszy. Bardzo miło nam ogłosić, że jedno z nich trafiło w tym roku do wyjątkowego nauczyciela naszej szkoły Pani Marzeny Bieleckiej, która od wielu lat wspiera akcje wolontarystyczne w szkole. Pani Marzenka to człowiek o wielkim sercu dla innych. Niech ta statuetka będzie symbolem wielkiej wdzięczności i przyniesie jeszcze więcej energii do działania na rzecz potrzebujących.
Wśród najbardziej zaangażowanych wolontariuszy wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 6D Karol Rudnicki. Wielkie brawa :)

tekst i foto: M. Pintera-Wall
spotkanie wolontariuszy