Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia podczas lekcji online, uczniowie klasy 1B włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi pod hasłem przewodnim ,,Przywróć naszą Ziemię” odnoszące się do działań, które możemy podjąć, aby zaprzestać destrukcyjnym zmianom środowiska. Z okazji tego ważnego święta dzieci w łączności z NASA skorzystały z prezentacji multimedialnej, interaktywnych kolorowanek, zobaczyły w animacji 3D jak powstała Ziemia. Uczniowie wysłuchali również piosenki “Ziemia to wyspa zielona”, zdobyli kod w wirtualnym Escape room odpowiadając na pytania związane z ochroną środowiska, wykonali piękne plakaty promujące ekologię, a także złożyli naszej planecie życzenia z okazji jej święta. Uwieńczeniem tego dnia było otrzymanie poprzez platformę Teams klasowego i indywidualnego dla każdego dziecka dyplomu przyjaciółki i przyjaciela Ziemi.

tekst i foto: M. Bączał
dyplom