11 listopada w naszej szkole

Dnia 10 listopada 2021 roku w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, uczniowie klasy IVA Antoni Zientala, Antoni Moszyński pod kierunkiem nauczyciela historii p. Ewy Zawady przygotowali rys historyczny „Droga do niepodległości”.
Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.

tekst i foto: E. Zawada
apel