Naturalnie Bałtyckie - ogólnopolski projekt edukacyjny w klasie 2b

Klasa 2b wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Naturalnie Bałtyckie”. Zanurzyła się w historię najbliższego nam morza, czerpiąc wiedzę o jego podwodnym królestwie. Poznała jego mieszkańców i dowiedziała się, dlaczego ryby są cenniejszym skarbem Bałtyku niż skrzynie pełne złota. Razem z Posejdonem klasa zwiedzała morskie głębiny, a syrenka podzieliła się z nimi sekretem dobrego zdrowia i zapoznała z wartościami odżywczymi ryb. W podziękowaniu za udział w programie uczniowie otrzymali dyplomy, a w zorganizowanym w ramach projektu konkursie plastycznym zatytułowanym „Podwodny świat Morza Bałtyckiego” wykonali wspólną, wielkoformatową pracę, wygrywając barwnie ilustrowane albumy - „Skarby Bałtyku”.

Pamiętajmy, że Bałtyk to nie tylko miłe wspomnienia z wakacji. To bogactwo natury, ale też odpowiedzialność za jego dobrostan.

tekst i foto: M. Bączał
dyplom