WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

9 grudnia uczniowie klas 4b i 4c naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie uczniów z procesem powstawania ozdób choinkowych.
Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach.
Na koniec wycieczki przygotowano dla wszystkich uczniów warsztaty z samodzielnego malowania bombek. Każdy uczestnik mógł pomalować cztery bombki i ozdobić je wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi. Wszystkie bombki były pakowane w specjalne podpisane pudełko, po to, aby każdy mógł zabrać je ze sobą na pamiątkę.
Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadziła ich w świąteczny nastrój .Tegoroczne święta na pewno będą wspaniałe, bowiem na choinkach naszych uczniów będą ich piękne, ręcznie zdobione kolorowe bombki. To była udana wycieczka.

tekst i foto: A. Krzysztofik
uczniowie wykonują bombki