Szkolny Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Były gorące życzenia i upominki. W tym szczególnym dniu dziewczęta składały najlepsze życzenia swoim kolegom. Aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano niespodzianki. Były konkursy, quizy,  zagadki, gry i wspólne zabawy. Niewątpliwie był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła indywidualnie.
Dzień Chłopaka to święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów. Nie wiadomo, skąd dokładnie wziął się pomysł obchodów tego święta i dlaczego wybrano akurat tę datę. Najprawdopodobniej obchody zapoczątkowano na wyspach Trinidad i Tobago. Tam też 19 listopada 1999 roku po raz pierwszy obchodzono święto mężczyzn. Pomimo braku dłuższej historii, Dzień Chłopaka obchodzony jest również w kilku innych państwach Europy i Azji.

tekst i foto: M. Pintera-Wall