CodeWeek w klasie 1c

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest CodeWeek. W tym roku tydzień kodowania świętowano aż przez dwa tygodnie (9-24.10.2021). W całej Europie zorganizowano mnóstwo ciekawych inicjatyw związanych z kreatywnością, programowaniem, robotyką czy sztuczną inteligencją.
Okazało się, że wspólne kodowanie i programowanie sprawia również nam niezwykłą radość. Poprzez takie zajęcia nie tylko poznajemy tajniki nowoczesnych technologii, ale uczymy się działać w grupie, poznajemy siebie nawzajem i przede wszystkim odkrywamy, że nauka może być wspaniałą przygodą. W tym roku udało nam się programować i kodować podczas wielu edukacji, w tym także podczas zajęć religii z panią Patrycją Jabłońską.
W tym roku pierwszaki z klasy 1c wzięły udział także w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Wonder Polska, który zakończył się 29 października. To była ich pierwsza poważna próba programowania robotów Dash i od razu zakończona wielkim sukcesem. Zajęcia o emocjach, które naśladowały zaprogramowane roboty spodobały się jury i internautom.
Uczniowie klasy 1c wywalczyli I miejsce i tym samym zdobyli nowego robota Dash do swojej klasy.
WIELKIE GRATULACJE KOCHANI! Byliście wspaniali.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
uczniowie klasy 1c