PABIANICKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

3 grudnia w MOK-u odbyła się Gala Wolontariatu w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczne hasło obchodów to: „Twój mały gest może naprawdę wiele!”. Hasło nawiązuje do małych gestów, które mimo że z pozoru mało istotne, mogą zrobić dużo dobrego.
Gala Wolontariatu – to uroczyste wydarzenie dla całego środowiska wolontariatu w powiecie pabianickim. To czas, aby docenić tych, którzy przez cały rok pomagali, organizowali wolontariat i go wspierali. Podczas Gali odbyło się m.in.: rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zaangażowanego wolontariusza w powiecie, wręczenie Złotych Serc, prezentacja działań wolontarystycznych szkolnych klubów wolontariusza i NGO, występ artystów i zaproszonych gości.
W tym roku w uroczystości wzięli udział: Dominika Kasińska – uczestniczka programu „Down the Road”, Robert Moskwa – znany aktor filmowy i teatralny, zaangażowany społecznik oraz Michał Kaczorowski „Kaczorex” – zwycięzca telewizyjnego programu tanecznego „Got to Dance – Tylko taniec!” oraz finalista programów „World of dance” i „Mam talent!”.

Nagrodzeni Złotymi Sercami:
Wręczono pięć Złotych Serc 2020 dla osób, firm i instytucji wspierających pabianickich wolontariuszy. Bardzo miło nam ogłosić, że jedno z nich trafiło w tym roku do wyjątkowego nauczyciela naszej szkoły Pani Anny Piecyk-Chmieleckiej, która całym sercem wspiera akcje wolontarystyczne.
Niech ta statuetka będzie symbolem wielkiej wdzięczności i przyniesie jeszcze więcej energii do działania na rzecz potrzebujących.
Wśród najbardziej zaangażowanych wolontariuszy wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7D Antonina Skiba.
Wielkie brawa :)

tekst i foto: M. Pintera-Wall