Spotkanie w bibliotece z ilustratorką książek dla dzieci Panią Anetą Fontner – Dorożyńską

W związku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dzisiaj tj. 05.10.2021r.w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci panią Anetą Fontner – Dorożyńską.  Uczniowie klas 3b i 3d dowiedzieli się jak powstaje ilustracja, w jaki sposób twórca oddaje emocje bohaterów . Prelekcję wzbogaciły pokazy szkiców oraz gotowych prac zamieszczonych w książkach.
Kontynuacją spotkania były mini warsztaty zorganizowane w bibliotece na temat „Moja ilustracja do bajki : Trzy świnki”. Uczniowie z klasy 3b wysłuchali audiobook z nagraniem bajki a następnie wykonali prace plastyczne, które można podziwiać w czytelni.
W gablocie czytelni znajduje się również ekspozycja wypożyczonych książek ilustrowanych przez naszego gościa.
W czwartek 07.10,2021r. w podobnym spotkaniu uczestniczyć będą klasy 3a i 3c. Czekamy z niecierpliwością!

tekst i foto: A. Rosińska
dzieci w bibliotece