Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. W tym roku nasza szkoła również przyłączyła się do światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.
Tegorocznym realizatorem kampanii na terenie Pabianic była także Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach. Przez 19 dni dzieci i młodzież uczyli się czym jest świat bez przemocy, a także uczestniczyli w ciekawych zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły.
Celem kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" jest budowanie świata wolnego od przemocy oraz świata bezpiecznego i zapewniającego prawidłowy rozwój.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
spotkanie z policją