I szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

15 grudnia zorganizowany został I szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Nadrzędnymi celami konkursu było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, ich
popularyzacja, uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, wytworzenie świątecznej atmosfery, promocja młodych talentów.
Konkurs przygotowała Pani Wioletta Sobieraj nauczyciel muzyki oraz Pani Patrycja Jabłońska nauczyciel katecheta (dekoracje). Konkurs prowadziły Alicja Krzykowska oraz Zuzanna Benedyczuk z klasy 8 a.
Jury w składzie:
Pani dyrektor Ilona Paszkiewicz – przewodnicząca,
Pani Anna Dąbrowska – Piekielna - psycholog,
Pani Justyna Nowak – kierownik świetlicy
oraz przedstawiciel samorządu szkolnego Cezary Gaca z klasy 8 b.
Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż do konkursu zgłosiło się aż 90 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa oraz czekoladowego Mikołaja a finaliści dodatkowo drobne nagrody.
Klasy I -  III
W kategorii solista:
- I m zajęła Lena Masłowska – 2 a,
- II m – Sambor Siubdzia - 3 d,
- III m – Lena Saładaj – 3 b
Wyróżnienie otrzymała Julia Słowik – 2 a.

W kategorii zespół:
- I m zajął zespół z klasy 1 d,  w składzie Szymon Barański, Blanka Olszewska, Hanna Pater;
- II m – zespół z klasy  2 d w składzie Olga Langier, Nina Kabza, Pola Kuśmider, Ines Szelągowska, Jadwiga Tomaszewska;
- III m - zespół z klasy 3 c w składzie Zuzanna Brocka, Julia Jaworska, Marysia Kowalczyk.
Wyróżnienie otrzymał zespół z klasy 3 b: Maja Grala , Olga Jagiełło.

Klasy IV – VI
I m zajęła Natalia Adamska z klasy 4 c,
II m zajęła Abigail Jarosz – 5 b
III m zajął zespół z klasy 4 d w składzie; Oliwia Grajewska, Oliwia Matusiak, Julia Sobczak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

tekst i foto: W. Sobieraj
występy dzieci