Dzień Kropki w klasach 1-3

Jak co roku 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto, które swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa „The Dot”.  Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów, kreatywności i drzemiącego w nich potencjału. Opowiadanie stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w ponad stu krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia i odkrywania siebie. Podczas zajęć poznaliśmy historię Vashti i podjęliśmy się wielu kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście kropka. Zadbaliśmy także o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. To był naprawdę wspaniały dzień, o którym będzie nam przypominać niezwykła galeria kropek na szkolnym korytarzu. Bardzo dziękujemy za namalowanie dla nas kropek pani Aleksandrze Jarmakowskiej, panu Markowi Gryglewskiemu, pani Ilonie Paszkiewicz, pani Ewie Lewandowskiej, panu Jędrzejowi Lewandowskiemu, panu Adamowi Wirskiemu (Kruk), panu Maksymilianowi Rozwandowiczowi i panu Jackowi Patorskiemu. Mamy nadzieję, że nasza kropkowa galeria będzie się stale powiększała i niebawem pojawią się kolejne kropki namalowane przez pabianiczan.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
dzień kropki