Jesienny kurs magii dla klasy 1c i 1d – wycieczka integracyjna

W dniu 30.09.2021 uczniowie klasy 1c i 1d pojechali na wycieczkę integracyjną do Małecza. Tematem wycieczki był „Jesienny kurs magii i czarodziejstwa Hogwart” na podstawie cyklu książek „Harry Potter”. Już dzień przed wycieczką każdy uczeń w magiczny sposób otrzymał list z informacją dotyczącą uczestnictwa. Dzieci brały udział w wielu zabawach integracyjnych, doskonaliły szybkość, zwinność, a także koordynację całego ciała w zabawach i ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Podczas wyprawy do lasu obie klasy poszukiwały znaków jesieni, zwierząt oraz sprawdzały w praktyce zdobytą podczas lekcji wiedzę. Wszystkie dzieci wspólnie tworzyły pracę plastyczną z liści pt. „nasze magiczne zwierzęta”, zbierały kasztany dla zwierząt, grały w Quidditch’a, a podczas lekcji zielarstwa tworzyły „eliksiry radości”. Zwieńczeniem kursu było ognisko, na którym dzieci samodzielnie piekły przepyszne kiełbaski. Zmęczeni i szczęśliwi adepci po skończonym kursie otrzymali „fasolki wszystkich smaków”, a następnego dnia podczas wykonywania pracy plastycznej z użyciem „proszku fiuu” choć na chwilę wspomnieniami mogli wrócić do wspólnych chwil spędzonych na zabawie.
Nad całym magicznym kursem czuwały p. A. Herszel-Pościk, p. P. Wendler oraz p. E. Milczarek.

tekst i foto: P. Wendler
dzieci na wycieczce