Święty Mikołaj dla Seniora – od klasy 1d

Uczniowie klasy 1d wraz z Rodzicami i Wychowawcą włączyli się w akcję charytatywną „Święty Mikołaj dla Seniora”.
Wspólnie wybraliśmy jeden z tysięcy przepięknych i szczerych listów – list pani Zofii.
Pani Zofia jest pensjonariuszką II Łódzkiego DPS przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 32.
To właśnie tam odwiedzi ją Mikołaj spełniając drobne marzenia. W tym roku Pani prosiła Mikołaja o poduszkę do spania, bluzeczkę z długim rękawem i dezodorant. Na takie potrzeby nie można pozostać obojętnym.
Wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie punkty z listy, a następnie dzieci samodzielnie pakując wszystkie prezenty zadbały by Pani Zofia poczuła magię nadchodzących świąt. Postanowiliśmy, umilić czas Pani Zofii herbatką i pysznymi świątecznymi pierniczkami, którymi będzie mogła delektować się w nowych ciepłych skarpetach, pod wspaniałym świątecznym kocem. Nie zabrakło również milutkich „łapci” oraz zimowego kubeczka. Dzięki temu Mikołaj spełni więcej niż jedno marzenie.
Udało nam się skompletować cały prezent, który sprawił ogromną radość wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie.
Dzieciaki podczas całej akcji wykazały się dojrzałością, ale przede wszystkim ogromnymi pokładami empatii. Wiedzieli doskonale, jakie potrzeby mogą mieć osoby starsze, jak spędzają one czas oraz czym moglibyśmy ich zaskoczyć i uszczęśliwić.
Już od najmłodszych lat wiedzą, jak ważny jest drugi człowiek i to jak należycie o niego dbać.
Szczególnie ważne jest też to, jak dzieci same powiedziały, że w święta najważniejsze by być razem.
Całości nie udałaby się przygotować bez pomocy Rodziców, którzy zajęli się organizacją i dostarczeniem prezentu dla Pani Zofii, który już na nią czeka – wypełniony nie tylko prezentami, ale przede wszystkim sercem, które włożyły w to Dzieci.
P.S. Nasza fotorelacja poniżej, a na zdjęcia od Pani Zofii czekamy z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że będzie zadowolona!

tekst i foto: P. Wendler
paczka dla seniora