Akcja pomocy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale być tolerancyjnym, mieć szacunek do innych, a także nieść pomoc bardziej potrzebującym. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, uczciwości, by były wrażliwe na los innych.
Dlatego nasze uczennice Zuzanna Stępińska i Gabrysia Łukasik z klasy 4C, pod opieką koordynatora szkolnego klubu wolontariatu p. Magdaleną Pintera-Wall zorganizowały akcję pomocy niechcianym zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Głównym celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, chęć wykształcenia u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i często skrzywdzonym zwierzętom, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. A przyjaźń wymaga poświęcania przyjacielowi czasu, otaczania go życzliwością i pomocą.
Zebraliśmy ok. 60 kg suchej karmy, puszki, saszetki mięsne i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.
Cieszymy się, że los porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom i rodzicom naszej szkoły. Dzielenie się tym co mamy z „najwierniejszymi z wiernych” - to dobry nawyk.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

tekst i foto: M. Pintera-Wall
akcja darów dla schroniska